logo

Michal Páleník

Michal Páleník

Ružinov
Viliam Páleník –Zálesie

Michal Páleník • expert na zamestnanosť, sociálne veci a regionálny rozvoj, poslanec v Ružinove.

Novinky nielen o 48 opatreniach

48 opatrení na zlepšenie Slovenska

Ružinov

Ružinov04.09.2022: Ružinov • Michal Páleník – poslanec miestneho zastupiteľstva v Ružinove . . .

Star Trek21.03.2020: Star Trek • Všetko, čo v živote potrebujete, Vás naučí Star Trek . . .

13.03.2020: Správy • progresívne • Blogy, články a rozhovory členov Progresívneho Slovenska . . .

Sociálne siete

Volám sa Michal Páleník a venujem sa oblastiam zamestnanosti, sociálnych vecí a regionálnemu rozvoju. Medzi moje ťažiskové témy patrí inkluzívny trh, systém dávok v hmotnej núdzi a prechodu do zamestnanosti, marginalizované komunity, zákonník práce, ale aj dôchodkový systém, sabatikal alebo najmenej rozvinuté okresy.

Od roku 2004 som pôsobil v Inštitúte zamestnanosti, venoval som sa najmä výskumu trhu práce, dlhodobej nezamestnanosti a sociálnym veciam. Od roku 2016 vyučujem na Fakulte managementu Univerzity Komenského. Od roku 2022 som poslanec v Ružinove.

Predtým som na Univerzite Komenského študoval matematiku a na Slovenskej akadémii vied prognostiku. Vypracoval som viacero komplexných návrhov na riešenie jednotlivých problémov nezamestnanosti (najmä inkluzívny trh či mzdovú kalkulačku), dokázal som ich obhájiť pred akademickou obcou aj v médiách. Zorganizoval som 18 konferencií, na ďalšej päťdesiatke som prednášal. Akademicky pôsobím na Fakulte managementu Univerzity Komenského. Spoluzakladal som Spoločnosť pre otvorené informačné technológie, Cyklokoalíciu, Wikimédiu Slovensko a Freemap Slovakia.

Mojim cieľom je, aby každý človek mal férové podmienky na slušný a dôstojný život.


https://www.palenik.sk/?ref=spravy.progresivne.sk