logo

Ako schudnúť

Ako bez námahy schudnúť

Cez víkend som zistil, ako schudnúť 10 kg bez boja a námahy: stačí presunúť váhu na koberec. Necítim sa síce inak, ale dosť som schudol. Na koberci mám BMI oveľa lepšie ako na dlážke a hlavne som už v januári splnil novoročné predsavzatia.

Podobne je to aj s mierou nezamestnanosti: najľahšie sa zníži zmenou metodiky či nejakou inou skratkou. Z úradov práce stačí vyradiť zopár ľudí, čo majú pracovný pohovor práve v deň, keď majú plánovanú návštevu úradu práce. Alebo zmeniť menovateľ miery nezamestnanosti a zaradiť aj osoby na materskej „dovolenke“ (za peniaze štátu sa starajú o deti, rovnako ako učiteľky v škôlke) či študentov na duálnom vzdelávaní (veď v škole pracujú). Alebo presvedčiť ľudí, že ani nemá zmysel registrovať sa na úradoch práce. V praxi si takúto nižšiu mieru nezamestnanosti nikto nevšimne, a aj keď si nikto nepolepší, tlačovky a grafy budú optimistickejšie.

V Progresívnom Slovensku chceme veci robiť naozaj, aby sme nezamestnanosť znižovali tým, že sa ľudia naozaj zamestnajú na dobré pracovné miesta. Časť ľudí bude potrebovať skutočné služby zamestnanosti, časť inkluzívny trh, podnikatelia reštart krajiny, …

Ako bez námahy schudnúť

https://www.palenik.sk/schudni